Ärgates üks rind paistes 16.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ärkasin eile kohutavalt valusa ja silmnähtavalt paistes parema rinnaga. Rinna siseküljel on tunda kõva turses ala. Valu on meeletu ja ei lasknud ka öösel magada. Ei imeta. Üks laps - 14-aastane. Viimati käisin OÜ Mammograafis 26. novembril teise rinna pärast, mis kohati valutab, kuid nüüd on tegu teise rinnaga ja sellist turset ja valu pole enne olnud. Novembris vaadati mõlemad rinnad ultraheliga üle ja tuvastati fibrotsüstilised muutused ja mõned tsüstid mõlemas rinnas. Hetkel mulle tundub, et on ka väike palavik. Panin uue aja OÜ Mammograafi, kuid pääsen vastuvõtule alles 30.jaanuaril. Olen mures võimaliku põletikulise rinnavähi pärast, mis pidi kiiresti levima. Punetust ega löövet ega apelsinikoore nahka pole, on vaid turse ja valu. Kas peaksin püüdma kiiremini spetsialisti juurde saada? Kuhu?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui kaebused püsivad, siis pöörduge otse Rinna tervise kabinetti Magdalena polikliinikus ja rääkige oma murest . On võimalus, et nad saavad pakkuda Teile kiiret abi.