Tugev tupe sügelus peale antibiootikumitekuuri 14.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Peale 7 päevase antibiootikumite kuuri (kopsude põletiku puhul), hakkas tupeseen. Voolusega ja tugeva sügelusega.
Eslialgu võtsin ise apteegist Canesteni, kuid see ei aidanud.
Perearsitile teatades, kirjutas ta mulle välja tupe küünlad, 3 päevase kuuri. Peale neid voolus lõppes, midagi valget tupes pole jäänud, kuid hakks veel rohkem sügelema, nii et tualetis on valus käia, puudutada seda piirkonda on peaaegu võimatu.
Hakkasin kasutama Klotrimasool kreemi- tulemusi ka ei anna, isegi natukene paremaks ei lähe. Pideva valu ja sügeluse puhul tahan juba nutta.
Kestab nädala aega.
Perearst nüüd soovitas kasutada Lactacid peauvahendid just niisutava toimega. Kasutan kaks päeva, hetkel muutusi ei toimunud.
Naistearsti juurde panin ennast kirja, kuid ootama peab poolteist kuud.
Tahan väga saada soovitust, mis see on ja kuidas sellest õudusest lahti saada.
Tänan ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Helistage mulle homme 5 min enne täistundi või 5 min enne pooltundi alates 8.55, leian mõne erakorralise aja. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikuikood ja mob tel nr.
Käsimüügis on Lactacyd sensitive, Klotrimasool kreem, Canesten tupekuulike, flukonasool kapslid suu kaudu tarvitamiseks. Retseptiga on Gyno-Pevaryl. Kui need pole aidanud, siis võib olla tegemist muu probleemiga, n trihhomoniaas vms.
Uurige pereõelt, kas teie veresuhkur on korras, milline oli viimane hemoglobiin ja ferritiin?
Sümptomaatiliseks raviks on apteegis uus PruriGyne kreem.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee