Menstruatsiooni pole olnud 3-kuud, ovulatsioon aga toimub. 06.12.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses menstruatsiooni tsükli peatumisega.
Mul pole nüüd olnud menstruatsiooni 3-kuud+, aga ovulatsioon toimub vahel.
Mingeid kõhuvalusid ei ole olnud ega midagi ( täpsustaksin : ülekaaluline, kaal kõigub viimasel ajal väga palju +/-5kg ja vahel alaselg hakanud valutama).
Kas peaksin arstile pöörduma või ootan veel ? Ja kas tuleksin ikka Teie juurde ning kas selleks on vaja saatekirja või mitte ?
Olen ka varem Teie juures käinud selle murega kui noorem olin aga siis sain ühed tabletid mis siis aitasid(metofogamma kui ma ei eksi). Kui neid võtsin siis läks kõik korda jälle ja nüüd alatest sept/okt pole päevi olnud.

Vahel oli pissida valus aga ka see kaudus ära ja kõik.

Loodan et saate aidata aja nõu anda.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Olete ilmselt sama Reelika,kes mulle ka meilile kirjutas ja ma juba vastasin. Teil oli ka hüperinsulineemia ja seetõttu ole ka näidustatud metformiinravi.
Soovitan Teil uuesti minu vastuvõtule tulla,et edasist ravi korrigeerida,
Võite registreerida läbi üldregistatuuri 7 319 100. Kuna tulete günekoloogi vastuvõtule,siis ei ole saatekirja vaja.
Edu soovides,Maie Väli