Analüüsi tulemusest are saamine 03.12.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Atüüpiline lameepiteel. Lameepiteeli metaplaasia. Silinderepiteel patoloogiata. Kepiline mikrofloora. Neutrofiile vähe. M697102 (ASC-US / määratlemata atüüpilise lameepiteeli rakud /) - kuidas seda analüüsivastust tõlgendada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Tegemist on PAP testi patoloogiaga dgn kood R87.6 ja vajalikud lisauuringud ning jälgimine.
ASCUS (ingl atypical squamous cells of undetermined significance) ‒ kindlaks määramata tähendusega atüüpilised skvamoossed (lameepiteeli) rakud
Iga Eestis praktiseeriv naistearsti peab järgima Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhendit: https://emakakaelajuhis.weebly.com/
Emakakaela, tupe ja vulva vähieelsete muutuste diagnoosimise, jälgimise ja ravi juhend
Naistel, kellel on Pap-testis ASCUS, on emakakaela edasiseks jälgimiseks eelistatud HPV-test (A).
...jne

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee