Antibeebipillid ja kõrge vererõhk 21.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen ca 15 aastat kasutanud antibeebipille Novynette (vahele jäi paariaastane paus, seoses raseduse ja imetamisega).
Hiljuti diagnoositi kõrgvererõhktõbi ning hakkasin tarvitama ravimit (ülekaalu ei ole ja ei suitseta).
Loobusin sellega seoses mõned nädalad tagasi pillidest, kuid sellega kaasnevad väga ebameeldivad kõrvalmõjud (pidev määrimine, kõhuvalu, kõhukinnisus jne). Kas võiksin siiski pille edasi tarvitada, kui vererõhk ravimiga kontrolli all püsib või pigem mitte?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Need ebameeldivad kõrvalnähud seostuvad pillide ärajätmisega. Seega tarvitage pille edasi samuti jätkake vererõhku alandavate ravimite tarvitamist. Edu soovides ,Maie Väli