Tugev sügelus ilma vooluseta 13.08.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, ligi 2 aastat olen püüdnud abi saada tugeva sügelusega tupe piirkonnas. Enamasti sügelevad suured häbememokad, vahel tipuosad nii tugevalt et ärkan öösiti selle peale üles et sügan end intensiivselt. Hooti on sügelus ka tupe ava väliskülgedel, ning võib levida päraku ümbrusesse. Voolust ei ole, kui siis ainult läbipaistev, vähene, lõhnatu. Naistearst ütles et see võib olla ükskõik millest, niisiis kasutan puuvillast aluspesu, pestud sensitive vahendiga, öko intiimpesu vahend, pesukaitseid ei kasuta, wc paber valgendamata, hügieenisidemed öko (päevade ajal seisund ägeneb), kondoomi ei kasuta (abielus, steriliseeritud), pidevalt määrin klotrimatsooliga. Ei saa öelda et aitab. Osavõtlik perearst on kirjutanud välja metronidasooli, klindamütsiini, ekonasooli, itrakonasooli, dalacini (sain viimased saadailevad vaginaalkapslid). Viimase aasta jooksul on olnud ca 2*2nädalast perioodi kus igasugune sügelus puudub. Muul ajal esineb pidevalt, eriti õhtuti ja öösiti, kui on ägedam periood. Vahel on sügamise järel tunda mõni väiksem muhk suurte häbememokkade nahapinna all, tupe välisümbruses on sügamuse järel sõrme all tunda mitmed väiksemad "kublad". Panen selle füüsilise ärrituse arvele. Ka üldine allergiatest on tehtud, kõik on korras. Igaks juhuks olen mõnel päeval järjest katsetanud ka loratiiniga, leevendust ei too. Vahel on sügelus väiksem, olen juba harjunud sellega elama. Intensiivsematel perioodidel aga tuleb lootusetuse tunne peale.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

On selge, et tegemist on algava üleminekuega ehk nn ealiste muutustega, millega tuleb võidelda, toime tulla ja elukvaliteeti parandada, sest need võivad muidu vanuse tõustes süveneda.
Välistada tuleb suhkruhaigus, teha glükoosi test pereõel, nahaarst peaks välistama lahkliha psoriaasi, lahkliha leukoplaakia, süvadermatoosid jms. Keerulisem probleem, mis vajab psüühiliselt toetavat ravi on vulvodüünia.
Vastus on tavapärane: broneerige mulle aeg vastuvõtule, sest inspekteerimata ei ole võimalik adekvaatne ravimine. Seniks aga ostke apteegi käsimüügist uus PruriGyne kreem, abiks on olnud ka uued tupekuulikesed Feminella. Lactacyd sinine peaks olema tuttav hooldusvahend.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee