Menstruatsiooni valud mis kestab mitmeid kuid igapäevaselt 13.08.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Menstruatsiooni valud kestnud nüüdseks 3 kuud, mis on igapäevaselt.
Üle nädala olnud keha temp. 37- 37,8.
Olen käinud 2 korda valvearstil. Tehtud uh ja midagi sealt ei leitud. Perearsti juures on kõik võimalikud vereproovid tehtud ja need õnneks korras. Põletiku näit samuti. Vaskspiraal paigaldati 2018 mais. Arstide soovitusel lasin täna selle eemaldada. Kehv enesetunne jätkub, ka palavik ning äge alakõhu valu.
Olen selle kolme kuu jooksul tarvitanud palju erinevaid valuvaigisteid kuid tulutult. Need mõjuvad vaevalt 10ks minutiks.
Kunaseks võiks valu taanduda ja keha temp normaliseeruda?
Milliste sümptomitega võiksin/peaksin uuesti arstile minema?
Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Soovitan ikkagi günekoloogi poole pöörduda ja võtta vajalikud analüüsid suguhaigustele eelkõige klamüüdiale. Arusaamatuks jääb kas mentruaaltsükkel on regulaarne või ei ja kas suguelu elate ja kas partneril on kaebusi. Kui pole tehtud, siis ka uriinianalüüs oleks oluline. DRKadastik