TSS’i oht 11.05.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on hetkel menstruatsioon ja kasutan tampoone. Eile unustasin tampooni vahetada (super imavusega) ja see oli sees 12 tundi. TSS’i sümptomeid mul hetkel ei ole aga kas need võivad veel tekkida ja kas ma peaksin kohe arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mõistan teie hirmu , kuid TSS on siiski väga harva esinev tüsistus.
Kui tampoon ununeb pikemaks ajaks tuppe, soovitan peale eemaldamist mitte enam uut tampooni panna ja kasutada menstruatsiooni lõpuni ainult sidemeid. Tampoonide asemel soovitan kasutada edaspidi spetsiaalset menstuaalvere kogujat ( Mooncup, Organicup) , sest tampoonide kasutamine põhjustab rohkem probleeme tupevoolustega ( bakteriaalne vaginoos, tupeseen).