Erapooletu arsti nõuanne 29.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, ma sooviksin arsti nõuannet oma murele. Nimelt on olnud mul üks raseduse peetumine 6. nädalal ja üks meditsiinile katkestamine enne 21. nädalat seoses enneaegse lootevee puhkemise ja arengupeetusega. Pärast seda tehti mulle kirurgiline puhastamine ja pärast seda on menstruatsioon väga valulik ja vererohke, samas on tsükli vahepeal valud alakõhus. Minu arst vaatas ultraheliga emaka üle ja ütles, et kõik on korras ja soovitab panna spiraali ja palus ühendust võtta siis kui menstruatsioon hakkab, vist ilma eelneva ülevaatuse ja analüüside tegemist, sellel teemal ma veel vestlen temaga. Ta pole ühelegi uuringule saatnud või mingit ravi määranud. Kas oleks õige panna spiraal ja peita minu probleem, või kas mul on üldse probleem? Enne rasestumisi pole tsükkel kunagi regulaarne olnud, küll on ikka natuke verd rohkem tulnud, aga selliseid valusid pole varem kogenud, mis lausa raskendab kõndimist. Kas võib olla, et puhastamisel on midagi valesti läinud ja nüüd on see taastumise periood, mis võibki rohkem aega võtta. Katkestamine toimus 23. detsember 2018 a. Kuidas ma peaksin edasi toimetama või ei peaks midagi tegema ja usaldama enda arsti? Ma väga soovin Teie nõuannet.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Tegemist on TSA tüsistunud sünnitusabi anamneesiga, 2 patoloogilist rasedust. Kas olete sünnitanud? Kas soovite sünnitada?
Kirjutate, et: "...menstruatsioon väga valulik ja vererohke, samas on tsükli vahepeal valud alakõhus. "
Selliste kaebustega ei oleks parim ja õigeim hakata sisestama spiraali, kuna metallspiraalidega muutuvad menstruatsioonid veel pikemaks ja vererohkemaks.
Kui soovite ajutiselt hoiduda, siis valige antibeebipillid, EVRA plaastrid või NuvaRing juhul, kui te ei suitseta, olete terve. Ise saate alustada ja ise saate lõpetada. Nende ravimite nimetus on KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon, millega reguleeruvad menstruatsioonid, menstruatsioonid muutuvad verevaesemaks ja valutumaks ning neil on veel mitmeid positiivseid omadusi:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=154
Arutage naistearstiga kaasaegsemaid meetodeid ja valige sobivaim.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee