Suguhaigused 27.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Peale kaitsmata vahekorda tekkisid partneril sugutile punased täpid ja eesnaha alla koor. Minul erilisi kaebusi pole, vahel sügeleb natuke. Partner ei ole kellegi teisega vahekorras olnud. Kas on võimalik, et sai minult mingisuguse haiguse ja minul lihtsalt ei ole see välja löönud veel? Millega tegu võib olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Kindlasti peate broneerima aja naistearstile, partner meestearstile või ka suguhaiguste arstile, sest analüüse võtmata ei ole võimalik diagnooside sugulisel teel levivaid infektsioone.
Sagedasim ja tavapärasem on seeninfektsiooni ägenemine peale vahekorda. Apteegi käsimüügist saab osta Klotrimasool kreemi, Canesteni, flukonasool kapsli.
Sagedamini esinev suguhaigus on urogenitaalne klamüdioos, mis enamasti ei anna kaebusi, küll aga põhjustab põletikke ja viljatust. Kindlasti tuleb teha uuring. Lihtsaim võimalus on osta testikodus.ee testid, aga kui need on negatiivsed, siis tuleb teha täpsed DNA-PCR uuringud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee