Pillidega tekkinud vahe määrimine 07.11.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutasin 6 aastat antibeebi pille yaz. Tegin aastase pausi ning veebruarist alates olen uuesti kasutanud.
Kui uuesti kasutama hakkasin olid esimesel kuul päevad pikemad,mis on n.ö normaalne.Edasised kuud olid päevad normaalsed ja hakkasid õigel ajal.
Augustis ja septembris on esinenud vahe määrimist enne n.ö õigeid päevi. Need päevad on olnud väga minimemaalse vereta. Oktoobris algasid päevad veidi enne õiget aega,aga olid tavapärased.
Augustis käisin selle murega naistearsti,kes tegi HPV,mis oli negatiivne. Ultraheli näitas munasajad ja emaks ja emakakael korras. 2016.a lõpp on tehtud konisatsioon ja hpv vaktsiin ka. Analüüsid kõik on korras olnud. Arst ütles,et ei tasu muretseda,et käib kaasas antibeebipillide kasutamisega. Nüüd taaskord hakkas hästi õrn määrimine. Kuigi päevadeni on 1.5 nädalat aega.
Varasemalt,kui kasutasin yazi oli paar korda sama mure,kuid toona naistearst pakkus äkki stress põhjustab selle. Samuti on tupeseen tihe külaline.
Hetkel mõtlengi kas peaks taas külastama naistearsti ja laskma uued antibeebipillid välja kirjutada? Muidu olen väga rahul nendega.
Loodan,et oskada selle kirja põhjal aidata.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Muretsemiseks ei ole põhjust. Pillidega võib kaasneda aeg-ajalt tsüklivälist veritsust/määrimist ja sellisel juhul on enamasti abi pillide vahetamisest. Kõige sagedasem põhjus, miks võib tekkida ebakorrapärane veritsus, on pilli unustamine, põhjuseks võib olla ka teiste ravimite samaaegne kasutamine jm. Paljudel juhtudel jääbki otsene põhjus ebaselgeks ja uute pillide kasutamisel mure kaob. Pillide valik on suur ja kindlasti õnnestub leida sobivaim pillide valikust. Soovitan helistada oma arstile, kes väljastab uue retsepti pillidele. Samuti on alati võimalik valida mõni teine rasestumisvastane vahend. Üks võimalikest valikutest on tuperõngas. See on mugav vahend, kuna seda peab vahetama 1 kord kuus. Kindlasti leiate enda jaoks parima vahendi.