Menstruatrsioon peale sünnitust 13.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sünnitasin 05.12.17 ning rinnaga toitsin ligikaudu kolm nädalat , kuna sünnitusel kaotasin ligikaudu liiter + verd ja minu rasedusaegne ning ka pärast sünnitust raud ( 77 ) oli väga madal tehti ka vereülekanne . Raud viimati oli 114 ( tablette võtan aga need ei imendu ) .Menstruatsioon ei alanud kuid arst kirjtuas bakteriaalse vagnioosi tõttu välja dalacin 100 mg 3 küünalt. Kui neid kasutama hakkasin tekkis hetkeks selline põletav tunne ning hommikuks oli ka tulnud natukene verd . pannes ka järgmisel ööl küünla tekkis juba natukene rohkem verist eritust ja peale kolmandat küünalt tekkis juba tugevam menstruatsiooni moodi verejooks. Tänaseks on kestnud see 02.03 - siis tänaseni 13.03 ja tundub , et kestab ka edasi. samal perioodil hakkasin ka kasutama yarina pille mis varasemalt sobisid hästi .Enesetunne iseenesest halb ei ole. Kas see on normaalne ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Menstruatsioonid peale sünnitust taastuvad tavaliselt 2 kuud peale imetamise lõpetamist. 02.03 alanud veritsus ei ole seotud tuperaviga. Tegemist oli suure tõenäosusega menstruatsiooni algusega, mis sattus tuperaviga samasse aega. Esimene menstruatsioon peale sünnitust on tavaliselt pikem ja vererohkem. Hakkasite samal ajal kasutama pille ja pillid omakorda võivad põhjustada pikemat veritsust. Pille korralikult skeemi järgi edasi võttes vereeritus peab vähenema. Pillidega alustades võib vähest tsükliväist veritsust või määrimist olla paari esimese kuu jooksul. Juhul, kui vereeritus pole siiani vähenenud, soovitan võtta pille 2 korda päevas kuni vereeritus lõpeb ja seejärel jätkata 1 tablett päevas nii , et kokku ( alates 1. pillist) saaks võetud 21 päeva. Sellele järgneva 7 päevase pausi ajal algab uus menstruatsioon.