Nuva ring ning antidepressandid 12.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Viimase 1-2aasta jooksul ei ole kasutanud rasestumisvastaseidvahendeid peale kondoomi. Hiljuti juhtus, et kondoom purunes ning olin sunnitud võtma SOS-pilli. Arsti juurde on järjekorrad pikad, loodan siit ehk kiiremini vastuse leida. Ninelt eooviksin hakata kasutama nuva ringi. Kahjuks ma ei mäleta kas olen seda kasutanud koos ravimitega mida tarvitan. Pole kindel kellelt oleks õigem küsida - naistearstilt või psühhiaatrilt. Puudutab nii üht kui teist. Nimelt on mul diagnoositud ärevushäire ja (vist) ka depressioon. Raviks Elontrin 150mg kuni 2x päevas. Mis ma soovin küsida on see kas nuvaring sobiks mulle antud andmete põhjal? Kui ei, mis võiks sobida? Lisan et on olnud probleeme HPV-ga Kuid viimati olid analüüsid Korras. Kui nüüd nuvaring sobib ja sooviksin seda kasutada, millal tohiksin selle paigaldada? Tean et tohib paigaldada ka suvalisel ajal kuid siis 7p(?) peaks olema lisa kaitse? Tarvitasin SOS pilli 12.03 hommikul, kuidas ja kas see mõjutab paigaldamis aega?

Tervitades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

NuvaRingi kirjutab välja naistearst pärast günekoloogilist läbivaatust, vajadusel uuringuid. Ravi ordineerimisel annab elektrooniline andmebaas ebasobivad kõrvaltoimed, millega saab arvestada ja teile selgitada.
Teil on õigus, alla 35-aastastele tervetele, normkaalus olevatele, mittesuitsetavatele naistele, kelle perekonnas ei ole olnud hüübivushäireid, infarkte ega insulte alla 45-aastastel, on esmane valik KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing.
Tulge vastuvõtule Piritale, saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, leian kiiresti aja. Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev ja SOS pilli(de) tarvitamise kuupäev 12.03.
Vajate nõustamist sobivaimate meetodite suhtes. Kas nüüd olete vaktsineeritud? Kindlasti peaksite, kui juba on olnud probleeme HPV-ga.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid