Ravimi kokkusobivus rasedusvastase vahendiga 31.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Soovin teada kas ärevushäire ravim cymbalta sobib kokku rasedusvastase vahendi Nuvaringiga.
Kasutan ravimit regulaarselt 1 tablett 30 mg päevas ,nüüd soovin hakkata kasutama rasedusvastast vahendit nuvaring. Kas nuvaringi kaitse ikka toimib kui kasutan cymbaltat. Oma günekoloog sellele vastust ei osand anda, soovitas lugeda info lehte. Info lehelt ei saanud selget vastust.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ärevushäirete puhul kasutatavat ravimit Cymbalta ja NuvaRingi võib kasutada koos. Cymbalta ei vähenda tuperõngas sisalduvate naissuguhormoonide toimet ja sama on ka vastupidi.