pidev ja ravile allumatu probleem 06.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, armas doktor! Minul väga väga suur mure, mis kestab pea 2 aastat pidevalt. Vahetpidamata püsivad põiepõletikud ( kolibakter, enterokokk), mille raviks saanud iga kuu 1-3 antibiootikumi. Kui varem oli antibiootikumi ajakski rahu majas, ehk siis kipitus all, alakõhuvalu, sage urineerimine taandus, siis nüüd enam ei parane enesetunne ka antibiootikumi võtmise ajal, bakter kaob küll korraks ära, kuid sümptomid ja uriinis põletikunäitajad püsivad. Olen proovinud ka kõiki looduslikke ravimeid nagu Urosepti, Canephroni, Sipelgapuu koort, einevaid neeruteesid, väga paljusid probiootikume, dieete, mis bakterite kasvu pärsiks, kuid kahjuks enesetunne ainult halveneb. Nüüd pole enam üldse jõudu, sest pidevatest antibiootikumidest korduvalt tekkinud ka ägedad kõhulahtisused ( clostridium difficile bakter) , mille raviks saanud omakorda antibiootikume ja olengi pidanud juba aasta tööst loobuma, ainult kodus voodis, söön pidevalt antibiootikume, ravimteesid ja pole millelegi loota, sest ei uroloog ega perearst saa enam aidata, kuna nad ei saa aru, kust lõpmatuseni need bakterid tulevad. Hügieeniga kõik korras, suguelu ei ela juba 10 aastat. Hetkel olen Nitrofurantoini 3x2 juba nädala võtnud, kuid enesetunne pole üldse parem , kipitab alakõhus, intiimpiirkonnas, peale urineerimist taas pakitsus, keelel valkjas katt ja tupest aeg-ajalt läbipaistev voolus. Olen püüdnud peale iga urineerimist pesta, et vähendada kipitust, kuid see pole aidanud. Samuti olen kasutanud Multi Gyn Actigeli, mis samuti ainult veidi leevendab. Praegult, antibiootikumide ajal, kui võtan uriiniproovi otse, ilma pesemata, siis uriin väga hägune ja leukotsüüte 500, kui pesen alt korralikult, siis uriin enamasti selge ja puhas. Kas selline läbipaistev voolus( mitte kohupiimataoline tükiline voolus) võib olla hoopis tupeseene või tupepõletiku sümptom,mis põhjustab alakõhuvalu, kipitust ( mitte sügelust) ja urineerimishäireid, sattudes uriini võib põhjustada pidevat leukotsüütide leidu uriinis ja lõputut põiepõletikku. Uuringutest tehtud ultraheli, kompuuter, tsüstoskoopia, vered, külvid. Kas tõesti ei ole võimalik peale pidevate antibiootikumide, mis mu soole, mao ning immuunsüsteemi täielikult rikkunud, enam põhjust leida ja abi sellele probleemile kuskilt saada. Palun, kulla tohter, kas Teie saaksite mind aidata või oskate soovitada, mida ometi teha, kuhu pöörduda või kust abi otsida, või mis uuringuid veel teha, sest nii ei ole võimalik enam elada ja neid kannatusi taluda, sest 2 aastaga pole mitte midagi paremaks läinud, vaid kogu organism on kurnatud ja elukvaliteet täiesti null. Tänud Teile,kui saate mind kuidagigi aidata!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , võimalik, et rohke antibiootikumide raviga tekkinud teil tupeseen, mis võib põhjustada sarnaseid kaebusi. Samas arvestades teie vanust, võimalik,et teil tupe limaskest on atroofiline, samad muutused ka põies. Tupe põletik on tingitud östrogeenide vaegusest. Soovitan igal juhul teha tuperavi kas östrogeensalviga(Linoladiol-N) või tablettidega(Vagifem). Ravi on retseptiga saadav. Esialgu võib tekkida kipitus tupes aga see on mööduv. Ravi on kaks korda nädalas ööseks. Usun, et peale seda teil probleem laheneb. Kui on lisaks tupeseen , siis peab ka seda ravima. Günekoloog peab teid günekoloogiliselt läbivaatama. Kui ei aita minupoolsed soovitused ,siis tulge vastuvõtule.

dr Kadastik