Jätk eelmisele küsimusele / menstruatsiooni puudumine 01.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Esiteks, suured tänud nõuannete eest, mida jagasite eelmise küsimuse all mulle :) (https://www.kliinik.ee/naistehaigused/id-2/noustamine?question=76970)

Kuna olen nüüd ise treeningust puhanud pea nädal, vahepeal võttis rajalt maha ka külmetushaigus, palavikuga ning sellega kaasnes ka päevadele omane sümptom; esimesel päeval eraldus verd väga-väga vähe, kuid arvasin, et hakkavad.
Nüüd on kaks päeva eritunud hoopis pruuni värvi verd ja seda pigem ikka väikestes kogustes. Kas see on normaalne nähtus? Ja kui nad nüüd tulidki tagasi kas see välistab ka omakorda mingid hullemate haiguste kahtlused või peaksin just rohkem muretsema?

Sain arsti aja jaanuari alguse poole, seega ise ootan väga informatsiooni. Aga ehk oskate nõu jagada, et miks veri hoopis pruun on :/

Parimat uut aastat!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Ikka kõik samad soovitused, sest ilma anamneesi-vestluseta, inspektsioonita-läbivaatuseta, uuringuteta ei saa kirja teel diagnoosi püstitada. Naistearstide töös on menstruaaltsükli häirete diagnoosimine ja ravimine tavapärane igapäevane töö.
Veelkord: vajalik on günekoloogiline läbivaatus, günekoloogiline ultraheliuuring, raseduse välistamine, emaka limaskesta paksuse hindamine, munasarjade funktsiooni hindamine jms. Kindlasti on vajalikud uuringud sugulisel teel levitvatele haigustele jms.
Pöörduge naistearstile, normaliseerige kehakaal, vähendage koormust normi piiridesse jms.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid