Milles on asi, erinevaid ravimeid on võetud aga kordub uuesti ja uuesti 07.11.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mure selles et tupe voolus on tükiline vahepeal sügeleb ja on ebamugav. Sama partner on olnud 4 aastat. Partnerile tegib suguelundile otsa peale punased täpid. Kahe viimase aastaga on asi eriti hulluks läinud. Mida edasi peaks tegema või kuhu pöörduma? Mida partnerile soovitate? Klotrimazoolkreemi on kasutanud kui probleem tekib.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist sageli korduva tupe seeninfektsiooniga, ing k recurrent, mis reeglina vajab nii süsteemset(suukaudset) kui ka lokaalset(paikset) ravi pikemat aega, vahel koos partneriga.
Soovitan tulla vastuvõtule, et teha kaasaegsed DNA uuringud kandidiaasi paneelile, Atopobium, Gardnerella ja vajadusel muud tekitajad, siis on ravi täpsem.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja telefon ning ajad ja päevad, millal saaksite tulla.
Ise saatab muuta elustiili- ja toimetulekut, info ecocillin.ee lehelt ja ka need preparaadid tablettidena ja tupekuulikestena, lisaks Klotrimasool kreem, Lactacyd sensitive intiimpesugeel.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid