Yasminelle pillid, menstruatsioon 26.07.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin eelmise aasta detsembris naistearsti juures. Mulle kirjutati välja Yasminelle pillid. Hakkasin neid korrapäraselt võtma ning siiani ei olnud mingit probleemi.
Eelmisel nädalal hakkas määrima ning praeguseks on see üle läinud menstruatsiooniks. Kas peaksin arsti juurde aja panema? Või kuidas peaksin edasi käituma? Kuidas peaksin pille edasi võtma? Kõik on siiani nii ideaalselt toiminud, et ei oska seisukohta võtta..
Kas see võib olla tingitud pingetest töö- ja eraelus?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõige sagedasem veritsuse põhjus on pilli unustamine või hiljem võtmine. Ka näiteks mõne teise ravimi kasutamisel võib tekkida veritsus ( antibiootikumid jt.) Ka väga tugev emotsionaalne stress mõjutab hormonaalset tasakaalu organismis ja võib olla veritsuse põhjus. Kui pille korralikult skeemi järgi edasi võtta, siis veritsus väheneb. Et ei tekiks 7 päevase pausi ajal taas uus suurem veritsus, siis soovitan võtta pille ilma pausita edasi ja teha paus alles peale teist 21 päevast pillidega tsüklit. Kui veritsus pille edasi võttes tugevneb, siis pöörduge arsti poole.