üleminekuea vaevused 14.06.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen pea 50-ne aastaseks saav naine ja minu menstuatsioonitsüklid muutusid ebaregulaarseks 2015 aasta alguses ning alates novembrist 2015 mensest enam olnud ei ole. Peamised vaevused praegu on kuumahood ja meeleolu muutused (ärevus). Raviks olen kasutanud vitamiine (üleminekueas naistele) ja salvei teed. Apteeker soovitas Prefemin teblette ja nüüd alustasin nendega. Olen neid tablette võtnud ~6 aastat tagasi premenstruaalsete vaevuste leevendamiseks.

Otsisin internetist infot, kas need tabletid aitavad ka üleminekuea vaevuste puhul, kuid vastust ei leidnud. Mis on Teie arvamus?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Prefemin ei ole tegelikult klimakteeriliste kaebuste jaiks. Pigem soovitaks Rotkleed või Femarellet. Neid muidugi mitte ühel ajal võtta. Samaaegselt nt Rokleega koos võib juurde võtta Menopuase vitamiine. Head on linaseemned(leotatult). Kui looduslikud preparaadid ei aita, sisi pöörduge günekoloogi poole.
Lugupidamisega DRKadastik