Beebipillid 27.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Alustasin siis 5.aprillil esimest korda beebipillide võtmist. Esimene kuu määris mingil määral. Ja siis tegin selle seitsme päevase pausi. Kui need läbi olid, alustasin uuesti pillide võtmist. Paaril päeval on nii juhtunud, et olen kahjuks paar tundi hiljem võtnud kui muidu, aga unustanud pole.
Nüüd lõpetasin 24.mail selle kuu viimase tabletiga ja millegi pärast pole siiani päevad alanud.
Kas mul on põhjust muretsemiseks või on see esimeste kuude puhul tavaline?
Tervitades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete pille skeemi järgi võtnud ja paari tunnine kõikumine ei vähenda pillide toimet. Esimestel kuudel võib esineda ebakorrapäraseid määrimisi. Tavaliselt esineb vähest veritsust pillide võtmise ajal esimese paari kuu jooksul, veritsuse puudumine 7-päevase pausi ajal on samuti võimalik. Harva võib pillide võtmisel tekkida amenorröa ehk menstruatsioonide puudumine. Soovitan jätkata pillide võtmist skeemi järgi, samuti teha ka rasedustest.