kas pöörduda arsti vastuvõtule 09.04.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen olnud mitu aastat fertiilsuse ravil. Detsembris 2015 oli analüüside põhjal ektoserviksis mõõdukalt põletikurakke, aga ravimeid ei määratud ja arst arvas, et võin loomulikul teel varsti rasestuda. Märtsis 2016 pöördusin kodulähedasse kliinikusse kuna arvasin, et seennakkus kordub. Arst tahtis mind günekoloogilses toolis vaadata ning arvas, et bakteriaalne vaginoos ja määras Metranidazol nädalaks. Kahjuks peale seda läbivaatust oli mul arvatavasti varajase raseduse peetumine ning kuigi mul on tsükkel regulaarne, hakkas mul päev hiljem väikeste valudega menstruatsioon. Proovin uuesti rasestuda, aga nüüd on õhtuti kraadides väike 37.2 C temperatuur. Kas peaksin pöörduma naistearsti juurde ja veel põletikuvastaseid ravimeid saama? Soovin teise lapse sünnitada.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, emakakaela kroonline põletik kindlasti ei anna palavikku, piisab tuperavist mille saite. Õhtuti väike palavik viitab ka varajasele rasedusele, seega kontrollige ennast sellest osas. Oluline on ka mehe analüüsid nii põletike kui ka sperma kvaliteedi osas, seega mees suunata meestearstile. Õhtune palavik vahel jääbki ebaselgeks või on mujal organismis mingi põletikukolle. Teil olnud bakteriaalne vaginoos on tupe mikrofloora muutus, mis ei ole suguhaigus, oluline on intiimhügieen spetsiaalsete vahenditega(apteegi kosmeetika- intiimpesuvedelik) . ei tohiks kasutada regulatselt pesukaitsmeid ja ka tupetampoone kogu aeg, kõik need tähelepanekud olulised eriti õrna naha ja limaskestade korral. DRKadastik