Müoom ja hormoonspiraal 04.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere;
Minul on paigaldatud hormoonspiraal Mirena täpselt aasta tagasi, 3 aastat tagasi avastati müoom, mis iga järgmise kontrolli käigus on jälle suurenenud. Peale hormooni paigaldamist olid veritsused nii kolm kuud (tean, et see on normaalne) ,ja siis üle poole aasta polnud päevasid üldse, väga harva, kui oli selline ühepäevane määrimine, tundsin end hästi, hemoglobiin polnud kunagi nii hea olnud (varem oli see väga, väga madal) ja olin väga rahul. Nüüd aga veebruari alguses oli menstruatsioon vererohkem, aga kestis 5 päeva ja ma ei muretsenud. Paar nädalat oli kõik hästi ja siis hakkasid uuesti päevad, mis on kestnud nüüdseks pea 10 päeva, ära ei lõppe ja täna on verejooks nii tugev, tampoon hakkab juba 20 minuti pärast peale paigaldamist läbi laskma, tulevad klombid. Valusid ei ole, selline tavaline päevadele iseloomulik alaselja/alakõhu valu.
Kas võib olla, et spiraal on väjunud või on selline verejooks ikkagi müoomist?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mul oli võimalus Teid täna konsulteerida, verejooksu põhjus välja selgitada ja raviplaanid teha. Sellistes erakorralistes olukordades tulebki võimalikult kiirest abi saamiseks arsti poole pöörduda. Kui on tegemist suure vereeritusega, siis ei tohi jääda ootama, vaid erakorralisse vastuvõttu pöörduda.