Põiepõletik või seesmiste suguelundite põletik 10.09.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kelle poole ma peaks esmalt pöörduma (perearst või günekoloog), et abi saada, kui kahtlustan endal põiepõletikku või seesmiste suguelundite põletikku? Mis oleks mõistlik järjekord kiire lahenduse leidmiseks?

Paar kuud tagasi ravisin perearsti juures põiepõletikku Ciprinoliga (selleks ajaks kui uriiniproovi andsin, olin antibiootikume võtnud 3 päeva ja uriinist baktereid ei tuvastatud), kuid nüüd on sarnased sümptomid tagasi kerge erinevusega (tualetis käin tihti ja uriinikogus tundub normaalne, samas kõht ja tupp tuikavad/valutavad, olen pidevalt hädas olnud ka seenega).
Kahtlustan, et minu hädade põhjus on partneris, sest pärast iga kontakti tekib seen või põiepõletiku sümptomid.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kiiremini saaksite perearsti juurde. Edasi peaks ikkagi jõudma ka günekoloogi juurde, kes vaataks günekologilise põletiku osas. Kui kipitus tupes ja jääb mulje,et tegemist tupeseenega mis ka loogiline, kuna võtsite antibiootikume, siisi kohe saate käsimüügist osta Klotrimazoli salvi või Vagisan küünlaid. Mees kindlasti võiks minna meesteartsi juurde, selleks ei ole vaja kellegi saatekirja. DrKadastik