soovin arvamust 29.05.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Nende tulemuste peale saatis arst mind emaka puhastuse protseduurile. Olen VÄGA arg ja tundlik :) , ühesõnaga põgenesin haiglast viimasel minutil. Ma sooviks teada kui ohtlik praegune olukord on, sest kavatsen hakata end ravima ravimtaimedega ja tervislikku eluviisi pidades.

Ette tänades,

Eve

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uhs väikesed müoomisõlmed, mis ei tohiks probleemi põhjustada. Ka emaka limaskest õhuke ja kasvajamarkerid korras. Ainuke , mida peaks jälgima on munasarja tsüst, mis võib olla seotud üleminekueaga. Saan aru,et kaebusi teil pole, seega võib jälgida ja uus UH teha 6 kuu pärast. Kui kaebuseks verejooksud ja muud, siis pöörduge varem arsti juurde, sel juhul mõelda abarasioonile või saaks võtta harjaga proovi emakaõõnest (kui limaskest õhuke), mis ei vaja narkoosi(saab võtta vastuvõtu ajal). Paksu emakaõõne limaskesta korral soovitaks abrasiooni või hüsteroskoopiat, viimane täpsem.
DR Kadastik