mädane punn tupes 23.03.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

4 päeva tagasi, kui mul algas menstruatsioon, tundsin, et tuppe (avause lähedale) on tekkinud muna või punn. Umbes näpuotsa suurune. See ei olnud valulik, aga häiris liikumisel ja tundsin seda, kui istusin. Järgmisel päeval otsustasin proovida peegli abil vaadata, missugune see punn välja näeb. Kui kükitasin ja püüdsin seda näha (tõmmates tupe avaust), tundsin, et see muna läks katki (ei olnud valus) ja tupest voolas välja rohekaskollane mäda. Seda oli üsna palju (põrandale tekkis umbes 5 cm läbimõõduga loik). Pärast seda muna kadus ja rohkem mingeid vaevusi pole. Mul ei ole varem midagi sellist juhtunud ja see on väga ehmatav. Olen internetist vaadanud erinevate suguhaiguste sümptomeid ja suured mädased punnid pole ühegi kirjelduses olnud.
Mul on 4 aastat üks kindel partner. Viimased pool aastat kui kasutan Evra plaastreid, on vahekord olnud kaitsmata. Günekoloogile on järjekord kaks kuud ning loodan Teie käest mingisugust nõu saada, mida nii kaua tegema peaks või mida peaksin ette võtma.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 30-aastane.
Et kõik saaksid asjadest ühtmoodi aru, siis õigem oleks alati öelda, kasutusel kontratseptsioon EVRA plaastrid ja 7-plaastrivaba päeva.
Üks võimalustest on see, et tegemist oli tupe tsüstiga, mis purunes. Välistada tuleks genitaalkondüloomid, genitaalherpes, Bartholini näärme tsüstid ja abtsessid jpm.
Teil on õigus, sugulisel teel levivaid haigusi saab avastada vaid uuringutega. Saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee, leian homme või ülehomme aja, et võtta kiiresti analüüsid, lisage ajavahemik, kui oleks võimalik tulla.
Kirjutage üles EVRAastrite alustamise kuu ja aasta ning viimased 7-plaastrivaba päeva.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses