Tsüst vasakus rinnasd. 11.02.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul avastati juulis 2014 mammograafia uuringul vasakus rinnas tsüst. Mõõdud 0,7*2,5 .ultrahelis käisin järel kontrollis septembris 2014. Olen käinud kontrollis regulaarselt.jõulude ajal käisin suusatamas ühel päeval.Järgmisel päeval hakkas vasak rind valutama. Nüüd käisin veebruari alguses suusatamas 4 km rahulikus tempos .Hakkas jälle järgmisel päeval valutama kuni tänaseni.Hommikuti hakkab vaikselt valutama kuskil poole kümne ajal.Selline natuke torkiv tunne , rinnus nagu kisuks kokku , krampi. Käisin jaanuaris uuesti ultrahelis arst ütleb et see on fibrioadenoom ja seda peab jälgima. Kuigi juuli kuises mammograafi vastuses on biopsia võtmine küsimärgiga siis miks minu arst siis ei saada mind biopsiat võtma? kas sellel on mingeid ohtusid? Arst käskis võtta paracetamoli või co-codamoli kui valutab.Või panna kapsalehte(olen pannud, ei ole märganud et aitaks).Kui mitu tbl. võtta paracetamoli päevas+kui mitu päeva võtta? Millega veel määrida? Kas tsüst võib ise ka ära kaduda? ravimitest tarvitan estrofem2mg 1-28 tsüklipäev ja duphaston 18-28 tsüklipäev.Hormoonasendusravi tarvitan juba 18 aastat. Kuna päevad hakkasid harva käima ja hakkasid tekkima kuuma hood. kandnud olen kahte last.esimest last toitsin9,5 kuud. Veel tarvitan controloci õ.1tbl. Mirtazapini 0,25 tbl. Hommikuti tsink-seleen tbl. ja Agnuston.Litozin toidulisandit 2*2kapslit päevas liigestele.Arst kutsus tagasi poole aasta pärast. Ma ei saa ju iga nädal helistada arstile ja öelda et mul ikka rind valutab.Mida teha? Ma ei julge tegeleda onma hobidega.Kas tohib teha massaazi, suusatada, kangastelgedel kududa. Kas peaksin hobidest loobuma .Kas see mõjuks halvasti , põrutks või koormaks liialt? Millega määrida?kus saab lasta teha rinnanäärme onkomarkerit? Kas perearst saab?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 43-aastane.
Loen kirjast, et " ravimitest tarvitan estrofem2mg 1-28 tsüklipäev ja duphaston 18-28 tsüklipäev.Hormoonasendusravi tarvitan juba 18 aastat."
Ravi on pisut omapärane, kaasjal on uued ja toimivad HAR preparaadid olemas. On selge, et kaebused on süvenenud östrogeenravi foonil.
Soovitan pöörduda otse laborid.ee analüüsideks:
http://www.quattromed.ee/patsiendile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Kliente ootame tööpäeviti 8.00 – 15.00, eelnev registreerimine ei ole vajalik.
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste haiguste osas.
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
Soovitan teha 3 tasuta testi ja lisaks TSH, FSH, östradiool, rinnavähi kasvajaantigeen Ca 15-3.
Koos vastustega soovitan pöörduda radioloog dr Maret Talk Põhja-Eesti Regionaalhaiglast, perearsti saatekiri vajalik.
Tervitage dr Talki, rääkige oma murest ja hirmudest, ärge unustage märkimast hormoonravi; dr Talk teeb kõik vajaliku ja punkteerib ise.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses