Esimene trimester ja antibiootikumid 26.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun taas Teie poole, kuna lihtsalt ei oska kellegi teise poole pöörduda. Kirjutasin nädal tagasi, et olin viiruses/gripis ja muretsesin loote arengu pärast ("Esimene trimester ja gripp). Minu rasedus ei kulge jätkuvalt eriti ladusalt. Nimelt 12.01 oleks pidanud algama menstruatsioon, 14.01 jäin viirusesse, millega kaasnes kõrge palavik, 15.01 tegin rasedustesti ja see oli positiivne, 17.01 olin esimest päeva palavikuta ning hakkasin tundma pakitsust tupes. Kuna minu jaoks pole põiepõletik eriti võõras ja olen kunagi 20 alguses päris hädas sellega olnud, sest esimest korda sain hilja abi ja tekkisid tõsistused ning nii sellest tulenevalt põletik kordus iga 3 kuu tagant aasta järjest. Viimased aastad on kordunud kord aastat (hästi pingelistel aegadel jne). Selleks hetkeks teadsin oma võimalikust rasedusest ja kui tundsin väikesed sümptomid ära, hakkasin kiiresti ravima ennast looduslikult (kummeli- ja soodavannid, UrogenPluss, palju ravimteesid). 19.01 läksin tööle, üritasin ka seal tarvitada võimalikutl palju vedelikku, kuid asi läks aina hullemaks. Vaigistasin valu Paracetomoliga (arst kunagi soovitas, et kui hull ja ravi pole veel peal). Minu puhul on siiani aidanud ainult antibiootikumid, sest uriini KÜLV-is on leitud Esherechia coli, mis iseenesest ei kao ja looduslik ravi ainult leevendab sümptomeid. Pöördusin perearsti poole, sest ämmaemand on alates 7. nädalast ja mul oli selleks hetkeks 5 nädalat ja 3 päeva, et põletiku kaebused, tehti 21.01 analüüsi ja pärastlõunal juba sain teada, et on suur põletiku näitaja. Perearst tahtis välja kirjutada antibiootikumid, selleks hetkeks olin uurinud teie foorumite vastuseid jne ja teadsin, et rasedana ei saa kõike kasutada, selgitasin, et mul oli positiivne test ning uurisin, et mida saan siis kasutada. Perearst ei julgenud nii väikese raseduse puhul ise midagi määrata, soovitas minna günekoloogi juurde. 22.01 sain tasulisse vastuvõttu günekoloogi juurde, seal selgus, et mul on äge seen lisaks, kirjutas välja tupeküünlad Canifug ja Klotrimasooli kreemi. Uuris mu rasedust ja kinnitas seda, loodet veel polnud, kuid lootekott olemas. Selgitas, et põhjus võib olla selles, et rasedus väiksem või on viirus "Pahandust teinud" ja loode ei arenegi, seda saavat kontrollida alates 7. nädalast. Põletiku osas, ütles, et vaja KÜLV-i ära oodata ja võib kasutada Pentsiliinide hulka kuuluvaid antibiootikume (seda lugesin juba foorumist ka). Tegin uue analüüsi, tegin nüüd läbi tampooni (et ei näitaks seenepõletikku)
Nüüd siis tegeliku probleemi juurde. Tänaseks 26.01, olen hädas olnud tugeva pakitsusega tupes, urineerides valusust ja kipitust, teinud igast vanne, kasutanud tupeküünlaid, kui tavaliselt on pärast teist tupeküünalt juba väga hea olla, siis seekord pärast 4 pole eriti palju muutunud, veidikene kergem on päeval. Ärkan hommikul, täna hoopis öösel suure kipituse peale ja lähen jälle oma vannirituaale tegema ja nii iga hommik. .Õhtuti kergem ja eriti hull on varahommikul. Vapralt ootasin selle KÜLV-i ära ja selgus, et mul on hoopis Eneterobakter ja arst ütles, et selle bakteri puhul ei toimi Pentsiliini perekonda kuuluvad antibiootikumid, ega oska määrata midagi, sest muud antibiootikumid pidavat liiga kanged olema. Samas ütles, et ravima peab kindlasti ja saatis taas mu günekoloogi juurde uurima. Ma tõesti ei jaksa joosta ühes kohast teise, need vaevused segavad mu igapäevaelu ja mida pikemalt jooksen, seda kauem pean vaevlema nende valude käes. Pealegist günekoloogide juures olen käinud selle allusel kellel vaba aeg ja uuesti otsast alustada....Olen nüüd väga paju lugenud ja uurinud internetist ja lugesin, et sellise bakteri vastu võib rasedatele kirjutada UNASYN-i? Küsimus ongi, et mida te soovitate raviks? Ja kui seen teeb ikka liiga, kas tuleb teine kuur lisaks läbi teha? Hetkel rasedust siis 7 nädalat (kui õigesti arvestasin) alates 12.12, tegemist on esimese rasedusega. Ämmaemand on 5.02.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 30-aastane.
Uriini patoloogia ja tupeseeene probleemid on raseduse ajal sageli esinevad. Tähtsaim on informeerimine, elustiili- ja toimetuleku õpetus. Tegelge probleemiga, kuidas soolebakterid-enterobakterid jõudsid teie põide?
Paluge ämmaemandal õpetada õigeid hügieenivõtteid.
Tupeseene korduvaks raviks on rasedatele lubatud Gyno-Pevaryl 50 mg tupekuulikesed, mida asetada igal õhtul tuppe, Klotrimasool kreem on käsimüügis.
Rasedatel ravitakse kõik patoloogilised bakterid. Uriini külvist on võimalik määrata patoloogiliste bakterite ravimtundlikkus, et ravida parimal moel.
Alati võite pöörduda dr Marek Šois tasulisele UHD vastuvõtule www.ultraheli.ee
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest