Valu urineerimisel 25.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Valud urineerimisel algasid umbes nädal aega tagasi. Iga kord tualetis käies tuleb urineerimise lõpuosas tugev ja äkiline valu seespool. Esimesed päevad oli ka paberil näha natukene verd. Kolm päeva hiljem oli urineerimise ajal seespool veel tugevam valu ja siis oli ka korralikult verd jooksnud. Enam rohkem verd näinud ei ole, kuid valu püsib siiamaani. Nüüd on juurde tulnud valu väljaspool tupe piirkonnas. Valu on pidevalt kas siis vähem või rohkem. Milles võib probleem olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tegemist võib olla kusepõiepõletikuga või neerukiviga.Mina soovitaks Teil pöörduda perearsti vastuvõtule. Vajalik oleks tehe uriini analüüs ja ultrheliuuringul kontrollida neerusid ja kusepõit.Võimalik,et kivike on kusepõies,põhjustades kusepõies mikrotraumat.edu soovides,Maie Väli