Valulik nahaalune sõlm 03.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, otsin selgust ja abi järgmistele nähtustele siit, kuna olen veel pikemat aega välismaal, kus kohaliku eriarsti abi saamine võtaks hulgaliselt aega.

Mure: voolus on muutunud tugevalt valkjaks ning tekstuur pudrujaks. Välimine genitaalide osa tundub tavapärasest kuivem. Lisaks on sisemiste ja välimiste mokkade vahele tekkinud valulik nahaalune sõlm, mis veidi suurem kui tikupea. Sõlmest tulenev närvivalu annab tunda ka liikudes.
Samuti sooviks teada mida võib oodata/kontrollida mu partner? Kuidas see mõjutab meie edasist sekselu?

Kirjeldatud voolus tundus mulle mikrofloora kahjustusena, seega soovitati siin selle vastu Geno-Pevaryl 50 (kreem) ja 150 (küünlad). Sellega tuleks teha läbi 3-päevane kuur ning seejärel soovitati mul GynOcapse kasutada.

Taustaks: värskelt (30.01.14) lõpetasin Nitrofurantoin Nycomen 50mg kuuri (perearst kirjutas 2x 3 korda päevas). Sel talvel on pidevalt vaevanud põieteede mured (üldjuhul möödusid valuaistingud 2/3 päevaga), sh neerud 1 korda tugevalt valutama pannud ja 2 korda n-ö pingest tuleneva tuikamise esile kutsunud. 2 kuud tagasi vahetasin Clormetin pillid YAZide vastu. Viimasest menstruatsioonist möödas nädal. Tavapärases toidumenüüs pole kuigi palju vaheldust, palju saia ja magusat. Võib öelda, et olen viimastel kuudel loium, aga ilmselt ses süüdi ka pime aeg.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 22-aastane.
Kuna tarvitate kombineeritud antibeebipille, siis kaebused on tüüpilised tupeseene ägenemisele, mis võib põhjustada ka ebamugavust urineerimisel ehk düsuuriat.
Ravi Gyno-Pevaryl´iga on tupeseene vastu.
Soovitused: teatage igale arstile, kuhu pöördute, et tarvitate antibeebipille, jätke meelde alustamise kuu ja aasta, kirjutage üles 7-pillivaba päeva ja ka see öelge igale arstile; ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel, mida kasutage 2x ööpäevas koos partneriga; peske välisgenitaale jahdema veega, valkjas katt tuleb maha pesta; määrige 2x päevas tupe esikule Klotrimasool kreemi, mida ka partner kaebuste puhul võiks kasutada; vajate toimetuleku õpetust ja elustiili nõustamist, muutke toitumist tervislikumaks.
Moodustist jälgige, kui ta suureneb või valutab pidevalt, siis pöörduge naistearstile. Kindlasti ei ole tegemist vähiga, võib olla rasunäärme ummistus.