uuringu tulemus 06.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Seoses vererohkete päevadega tegi naistearst histoloogilise uuringu. Uuringu vastus:näärmed varieeruvad kuju ja suurusega kergelt ja mõõdukalt prolifereeruvad, paiknevad üksteisest eraldi, minimaalne fibroos ja suhteliselt paksuseinaliste veresoonte kimbud stroomas. Malgniteeti ei ole.
T84000 endomeetrium
M76800 Polypus endometrii
M09450 Maligniteeti ei ole
Mida sellest tulemusest järeldada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 39-aastane.
Nüüd on diagnoos selge ja verejooksude põhjused teada: tegemist oli emaka limaskesta polüübiga ehk endomeetriumi polüübiga, mis on healoomuline emaka limaskesta vohand. Raviks ongi polüübi, polüüpide eemaldamine,
Et polüübid uuesti ei hakkaks kasvama, selleks oleks parim võimalus paigaldada ESS emakasisene süsteem Mirena 5-ks aastaks, mida oleks võinud paigaldada ka kohe op uuringu järgselt.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest