Põletav tunne alakõhus ja menstruatsiooni puudumine 23.10.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul ei ole menstruatsiooni olnud juba päris pikka aega, nüüdseks kuskil 9-10 kuud. Ära jäid päevad alates sellest kui muutsin oma toitumist ja hakkasin trenni ja kaalu langetamisega. Alla võtsin aastaga umbes 15kg, millest nüüdseks on ligi 5kg liigse söömise tõttu uuesti juurde tulnud. Küsimus on selles, et kas toitumishäire võib mõjutada menstruatsiooni ja kui ma saaksin jälle oma toitumise korda, kas on võimalik, et menstruatsioon taastub iseenesest?
Lisaks on probleemiks põletav tunne alakõhus, millest võib see olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Jah,Teil on täiesti õigus.Kiire kehakaalu langusega kaasneb enamasti menstruatsioonide ärajäämine .See,et Teil ultraheliuuring oli täiesti korras ja hormoonid samuti,ongi iseloomulik kehakaalulangusele.Kui toitumine saab korda ja füüsiline koormus normaliseerub,siis läheb kindlasti veel pool aastat,enne kui esimene menstruatsioon tuleb.
Põletav tunne alakõhus on ilmselt tingitud östrogeenide vaegusest,mis põhjustab urogenitaallimaskestade atroofiat.
See ,et keeldusite antibeebipillidest,oli väga õige otsus.Mina soovitan Teil apteegi käsimüügist osta Agnucastonitblette.Iga päev üks tablett ja võtke neid tablette kaks kuud.
Edu soovides,Maie Väli