Põletik pärast päevi 09.07.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on umbes selle aasta märtsi kuust esile tekkinud selline probleem, et 2. või 3. kord juba järjest on pärast päevade lõppu tualetis pärast pissimise lõppu valus (nagu põiepõletiku sümptom), olen käinud regulaarselt arstil kontrollis ja andnud ka proovid, kõik proovid on olnud korras, ainuke asi mis oli positiivne, oli seen, selle ravimisega tegelen praegu, kuid mis põhjus võib olla sellel, et alati pärast päevade lõppu on 4-5 päeva põiepõletiku sümptom, et pärast pissimise lõppu on valu moment korra? Mingeid valusid alakõhus pole kunagi olnud. Ja neerudega ning põiega on ka kõik korras olnud.
Elan koos elukaaslasega pea 2 aastat, et on ka püsisuhe.
Nüüd juba 5 aastat olen kasutanud ka antibeebipille Yasminelle, kavatsen lõpetada vast järgmise aasta suvel, sest septembris sõidan aastaks Eestiks ära, kuid on päris mure oma probleemi pärast.. et milles võib asi olla, kui kõik proovid on korras peale selle, et on seen, mis on ka enne olnud mul, et ta tuleb ja läheb? Kas asi võib ka pillides olla? Samuti on ka mure tuleviku pärast, et kas laste saamisega on kõik ok...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 23-aastane.
Peamine on see, et tarvitate KOK kombineeritud oraalset kontratseptsiooni. Alustage alati sellest, et nimetate igale arstile mis kuust ja mis aastast tarvitate antibeebipille ja 7 -pillivaba päeva.
Kahjuks on kõikidel KHK kombineeritud hormonaalsetel kontaratseptiividel, antibeebipillidel, plaastritel, NuvaRingil kõrvaltoimeks tupeseene ägenemine hormonaalsetel põhjustel jmp.
Peamine on toimetuleku strateegia ja elustiili õpetus juhul, kui rasedus ja urogenitaalne klamüdioos on välistatud.
Soovitused: ostke apteegi käsimüügist uus Gyntima sarja intiimpesu geel, intiimpesu vaht, Gyntima probiotica tupekuulikesed tupeseene raviks ja Klotrimasool kreem. Kasutage neid kaebuste puhul, kreemi võiks kasutada ka partner. Tupeseen ei põhjusta viljatust, kui aga te ei hoidu ja ei rasestu (1) -2 aasta jooksul, siis peaks alustama viljatu paarisuhte uuringuid.
G.Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest