Määrimine pillide ajal 25.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kasutanud pille väga pikka aega ja seda korrektselt. Nüüd paar päeva tagasi algas aga väike heleroosa määrimine ning kõht on samuti veidi ebameeldiv. Ehmatus on muidugi suur. Eelmisel nädalal muutsin toitumist, treeningkoormus on samuti suur. Ei oska õiget seletust leida. Olen läbinud 2 a tagasi ka konisatsiooni, mõni kuu tagasi tehtud PAP - analüüs oli korras, paluti tulla tagasi aasta pärast. Sain naistearsti aja alles 3 nädala pärast.. Kas mul on põhjust muretsemiseks, võib-olla peaksin midagi varem ette võtma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 25-aastane.
Jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite antibeebipillidega, ning nimetage seda igale arstile, kuhu pöördute. Kalendrisse märkige alati 7-pillivaba päeva. Iga veritsuse puhul peavad olema välistatud rasedus ja vähemalt urogenitaalne klamüdioos. Rasedustesti saate teha hommikusest uriinist. Tehke broneering online teel, meili glitter@naistearst.ee teel või telefoni 6014331 teel, vajalik isikukood oluline vähemalt klamüüdia uuring ja günekoloogiline ultraheliuuring jm. Kas olete vähemalt peale konisatsiooni vaktsineeritud? Vajate teisest nõustamist.
G.Litter naistearst.ee Piritalt -Maarjamäelt