östrogeendefitsiit 12.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Galina Litter

Pöördun Teie poole murega oma ema pärast.Oleksin tänulik kui oma arvamust avaldaksite.

Ema on 64 aastane.10aastat tagasi avastati kasvaja(healoomuline),op.käigus

eemaldati tupp,emakas,parempoolne munasari.Umbes poole aasta pärast

tekkis kipitus,valu,hõõrumistunne häbemes.Pöördus arsti poole määrati hormoonasendusravi.Mõne aja pärast avastati rinnas tihend,käis pidevalt

mammoloogi juures kontrollis.Aasta tagasi opereeriti rinnast pisikene kasvaja

mis osutus pahaloomuliseks.Raviks määrati Tamofen.Tundub,et selle tagajärjel

on vaevused suurenenud.Teatavasti ei tohi pahaloomuliste kasvajate korral

hormonaalseid preparaate kasutada,oleme proovinud mitmeid salve,isegi

valuvaigistid ei võta vaevusi ära,ainult väga lühikeseks ajaks pidavat tuimemaks muutuma.Selline pidev valu kannatamine hakkab juba närvisüsteemi mõjutama.Mida teha?

Tänuga,Kirsti

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Kristi!

Mõistan Teie muret ema pärast. Kuid praegu on tema põhidiagnoosiks piimanäärme vähk. Ravi määrab onkoloog-mammoloog koos radioloogide ja keemiaravi arstidega. Valu raviks on nüüd ka Eestis avatud mitmeid valukabinette, ka onkoloogiakeskuses. Pöörduge kindlasti ja Te saate abi.

Hormoone, tegelikult östrogeene , ei või määrata vaid östrogeenretseptor- positiivsete kasvajate puhul. Teie ema opereerinud arsti käest saate sellise vastuse.

Lokaalseid ravimeid võib kasutada.

Soovin Teile jõudu murega toimetulemiseks ja kindlasti pöörduge abi saamiseks konsultantide poole.

Naistearst Galina Litter