Enne päevi jäi vahele 2 pilli. 06.01.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
juhtus nii, et mul jäi järjest võtmata 2 pilli, kuna mitte kuidagi ei õnnestunud viimasel hetkel retseptile pikendust saada. Järgnevalt jätsin pillide võtmise 7 päeva menstruatsiooni jaoks vahele. Nüüd uue nädala alguses hakkasin uuelt lehelt jälle pille võtma. Kas kuna enne päevi jäid need 2 pilli vahele, siis ei toimi nende mõju üldse ikkagi ka nüüd pärast päevi? Kas jätkan praegu ikkagi pillide võtmist või ootan uue menstruaaltsükli alguseni?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna jätsid 2 pilli võtmata , siis rasestumisvastane kaitse säilib vaid juhul, kui alustada uue 21- päevase tsükliga menstruatsiooni 1. päevast. Kuna tegid 7- päevase pausi ja alustasid siis uuesti pillide võtmist, siis pillidega jätkates järgneva tsükli jooksul ( kuni järgmise menstruatsioonini) rasestumisvastast kaitset ei ole ja peab kasutama lisakaitset (kondoom). Hetkel on võimalus teha paus ja alustada pillidega uuesti järgmise menstruatsiooni 1. päevast.