intiimhügieen 09.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Naistearsti vastuvõtul pole tihanud küsida, seetõttu esitan küsimuse siin:

miks peab pärast vahekorda pesema (nii kirjutatakse)? Kas ja miks see halb on, kui ei pese. Enne vahekorda peseme mehega mõlemad. Aga peale vahekorda on tunduvalt mõnusam uinuda teineteise kaisus, selle asemel, et pesema tormata. Kas minule kui naisele võib see kuidagi "kahjulik" olla kui sperma kogu ööks tuppe jääb? Lisaks: me ei kasuta mingeid rasestumisvastaseid vahendeid.

Ette tänades

M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere M. !

Teil on õigus, olulisem on pideva intiimhügieeni jälgimine ja pesemine enne vahekorda. Heaolu ei ole kahjulik, kui Teile nii sobib. Võimalik, et isegi lähendab partnersuhet ja austust meessugupoole vastu.

Tähtis on Teie soov: kas soovite rasestuda ja sünnitada või hoiduda soovimatust rasedusest.

Tundub, et soovite rasestuda ja sünnitada, sest Te ei kasuta mingeid rasestumisvastaseid vahendeid.

Teile positiivseid emotsioone soovides,

naistearst Galina Litter