Alakõhuvalud 09.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26aastane mittesünnitanud neiu. Vaevlen pidevate põiepõletike küüsis, mis üldjuhul alluvad hästi perearsti poolt kirjutatud nitrofurantoini ravile. Paar viimast kuud on olnud pidevad alakõhuvalud, ilmnevad just õhtuti, tunne nagu oleks põis kogu aeg täis, wc-s käin iga paari tunni tagant. Nirofurantoini manustamisel valud ei taandu. Naistearsti poolt on diagnoositud endometrioos emaka tagaseinal, tehtud laparoskoopia 1,5 aastat tagasi. Raviks kirjutati rasestumisvastaseid tablette, mille kasutamise lõpetasin naistearsti soovitusel paar nädalat tagasi, kuna soovin rasestuda. Naistearsti läbivaatusel tehti UH, kõik oli korras. Uroloogi poolt teostatud aasta tagasi kateetriga ultraheli, põiest midagi ei leitud. Perearsti poolt võetud külvid ja proovid põiepõletikku ei näita, aga kaebused on. Kas tegu võib olla mõne muu günekoloogilise probleemiga, kui proovid põies põletikku ei näita, endometrioosi põies ei diagnoositud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 26-aastane. Põhihaigus on endometrioos, lisainfo: endometrioos.net. Kahjuks on see kroonilise kuluga ebamugav haigus, mis taandub siis, kui menstruatsioonid lõppevad 45-55, keskmiselt 51-aastaselt.
Nitrofurantoiin on lubatud ka rasedatele, kui see aitab, siis võib seda ravimit võtta pikkade kuuridena madalas annuses ja jätkata ka raseduse ajal.
Valu saab leevendada valuvaigistitega, rasedatele on lubatud paratsetamooli rea preparaadid.
Kui te ei rasestu selle aasta lõpuni regulaarse suguelu, 2-3x nädalas, korral, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid. Sageli on vajalik uus laparoskoopia ja endometrioosi kollete koaguleerimine.
Hea on tarvitada spetsiaalseid vitamiine raseduse soodustamiseks nii N kui ka M, foolhapet, uus preparaat on Inofolic jpm.
G.Litter, naistearst.ee, Maarjamäelt