Tihe urineerimine, pakitsus alakõhus, ebamugavustunne istudes ning viljatus 05.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 35aastane naine. Üks sünnitus - 1999. Võtsin pille aastast 1999 kuni 2010. Peale seda olen proovinud rasestuda-ei õnnestu. Oktoober 2011 korraks nagu õnnestus, kuid tuli ära (ultraheli veel ei näidanud, ainult veretest).
Märst 2012 avastati CIN2, tehti konisatsioon ja sai korda, kuid 19.märts (enne konisatsiooni veel) hakkas päevapealt (oli suur stress, šokk) hull kipitus ja tihe urineerimine, järgmisel päeval alaseljavalu. Põiepõletik see polnud.
Tehtud paljud uuringud: pissiproovid (ka otse kusitist) - korras, günekoloogilised infektsioonid - korras, ultraheli 2 korda vaagnast ja kõhukoopast - korras. PAP test nüüd korras. Tehti ka laparoskoopia (kahtlus-endometrioos)-kõik korras. Kuna hirm oli/on suur, sai käidud ka koloskoopias, mis oli samuti korras (sai uuritud sool kuni maksani, edasi ei saanud, kuid gastroenteroloog oli arvamusel, et kõik korras, ma nii noor, seal ei saa midagi hullu olla). Tehtud mrt alaselja osast - korras.
Kuid vahepeal on siiski kõht nagu lahti poolne, vahepeal lööb jälle kinni ja on selline kipitus ka peale wc-is käimist tagantjärgi. Selline tähelepanek samuti, et kui wc-s ära käia, siis kaebused lähevad leebemaks natuke, eriti päevade ajal).
Olen käinud erinevates massaažides, võimlen jne. Seljaga on läinud natuke paremaks, kuigi pidev survetunne, eriti istudes on sabakondi juures. Teatud nurga all on seks valulik, viimasel ajal üha rohkem. Tupes valulik tunne, kipitus, pakitsus vmt. Päevad käivad regulaarselt, kuid alguses on mitu päeva kuidagi hästi tume eritis ja siis kipitab eriti. Ja kuidagi tükiline ka, kas sellised väiksemad või mõneti suuremad tükid (nt. tampooni kasutada eriti ei saa). Enne päevi on tavaliselt ka sügelus (seent ei pidanud olema).
Kuna nüüd on olukord selline, et öösel pikali olles wc-is ei käi, hommikul aga hakkab pihta, käin tihti, vahepeal ei tule eriti midagi ja vahepeal ok. Uroloog arvas, et põietöö häiritud. Käin muidu dr. Silleri juures, ta on väga hea arst, kuid sooviksin Teie arvamust, kuna on arvatud, et tegu võib olla ka hormonaalse probleemiga.
Minu füsioterapeut arvas, et tegu võib olla ka allavajega. Kuna kõik juhtus päevapealt ja hullem on just päeval (alguses valutas selg ka öösel) ja istudes. Mis puudutab viljatuse teemat, siis nüüd annab ka minu mees sperma analüüsid jne. Ükskord vaginaalse ultraheli tehes ütles mulle arst, et tegu on esimese tsükli emakalimaskestaga vmt, kuid järgmine päev tulid päevad (pidid ka), kas ka see näitab midagi? Sama arst ütles ka, et tupe tagumine sein vmt on natuke valesti ja soovitas teha vaagnalihaste harjutusi, mida ka nüüd hakkasin tegema.
See kipitamine, pidev wc-s käimine, ebamugavus istumisel, valulik seks - häirivad väga igapäevaelu. Mulle on tehtud mõned hormoonuuringud nüüd hiljuti - olid korras, kuid ma ei tea, kas kogu komplekt sai tehtud.
Kunagi lugesin kuskil, et sarnase probleemiga oli tegu hormonaalse asjaga ning inimene sai abi (küll pika perioodi vältel, kuid sai hädast lahti).
Kas on võimalik, et tegu on sellise asjaga?
Peaksin panem Teie juurde aja. Kas selline asi on mõeldav, et panen aja nii Teie kui ka dr. Hermlini juurde (saan aru, et tema tegeleb selle allavaje probleemiga)?
Kiri sai segane, kuid mure on suur ning vaevused pikalt püsinud.
Sai pandud ka kompuutertomograafia aeg (vaagnast + kontrastaine), kuid mõtlen, kas sellest on abi, kui on tehtud juba laparoskoopia?
See ju kahjulik uuring?

Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kaebusi on Teil tõepoolest palju.Mina soovitan Teil kindlasti dr.Hermlini konsultatsioonile minna ja kuna probleemid on ka pärasoolega,siis soovitan Teil minna abdominaalkirurg dots, Margot Peetsalu konsultatsioonile.Arvan,et hormoonide kõikumine antud kaebuste puhul väga tähtsat rolli ei mängi.Loomulikult võite tulla ka minu konsultatsioonile,aga dr.Siller on suurte kogemustega hea günekoloog.Edu soovides,maie Väli