Pakitsus alakõhus 08.03.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hüppeliigese murru taastusraviks soovitati teha jalale meresoolaga vanni. Tegin seda 2 nädalat ja küllaltki sooja veega. Nüüd selline probleem, et alakõhus pakitsev valu. Tekkis ka öine higistamine, samal ajal pakitsus alakehas. Kusagil 10 aastat tagasi lõpetasin 5aastase hormoonravi Kliogestiga. Kas need kuumad jalavannid võivad olla tekkinud probleemi põhjuseks ja mida soovitate?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuumadel hoogudel ja higistamisel on küll seos kehatemperatuuri tsentraalse häirega.Ka jalgade soojad vannid põhjustavad perifeerse naha veresoonte laienemist,aga see on kiiresti mööduv nähtus.Kui alakõhus ikkagi pakitsus püsib,soovitan teil pöörduda esmalt perearsti vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli