SOS-tablett ja rasedus 30.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei oskagi kuskilt peale hakata, aga mure selline, et olin kondoomiga kaitstud vahekorras tsükli 17. päeval ja võtsin ka igaks juhuks SOS-pilli. Päevad hakkasid õigel ajal ja vereeritus oli täiesti normaalne, vbl isegi natuke vererohkem kui tavaliselt ja tuli ka suuri tükke(mida tuli päris palju). Aga nüüd 2 nädalat enne uute päevade algust läksid rinnad väga valusaks ja süda ka iiveldab. All vasakul pool munasarjas on ka imelikud pisted, nagu nõelaga keegi torgiks. Need hakkasid päev tagasi ja pisted on hästi õrnalt. Kui veel juurde lisada siis voolus on täiesti normaalne, isegi olematu. Olen teinud ka kaks rasedustesti kolmepäevase vahedega, mis olid negatiivsed. Küsimus olekski, et kui suure tõenäosusega võin olla rase või olen ennast üle närveerinud ja mõelnud? Päevad peaksid hakkama nädala pärast. Tsükkel ise on 26-28 päeva.

Ettetänades ja head soovides, üks murelik

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
muretsemiseks pole põhjust. Torkivad valud munasarja piirkonnas kaks nädalat peale menstruatsiooni on seotud ilmselt ovulatsiooniga. Enne menstruatsiooni esinev rindade hellus ja ka iiveldus on premenstruaalse sündroomi tunnuseks, antud juhul seos ilmselt ka stressiga. Ka SOS pill võib põhjustada iiveldust. Kuna veritsus tekkis peale SOS pilli võtmist ja test on olnud negatiivne, on rasedus välistatud.
dr. Katrin Seidelberg