ESCAPELLE ja veritsus 08.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20aastane. Pühapäeval 30. oktoobril sai mul menstruatsioon läbi ning teisipäeval olin vahekorras, kus tuli kondoom ära ning järgmisel hommikul kohe võtsi Escapelle pilli sisse. Nüüd 8. oktoobril algasi uuesti veritsus. Kas see on nüüd tänu SOS pilli võtmisele? Esimest korda tarvitasin pilli ja natukene ehmunud tänu sellele. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peale SOS pilli võtmist tekib veritsus tavaliselt 1 nädala jooksul. Nädal peale pilli võtmist tekkinud veritsus on rektsioon SOS pillis sisalduvale hormoonile ja muretsemiseks pole mingit põhjust. Järgmine menstruatsioon algab 4 nädala pärast.
dr.Katrin Seidelberg