Yasminelle 24+4 13.07.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20aastane naine ning hakkasin kasutama Yasminelle 24+4 pille. Varem kasutasin samuti Yasminelle pille, kuid Eestist ostetud. Hetkel viibin välismaal ja uued Yasminelle pillid erinevad. Nimelt ei lugenud kasutusjuhendit hoolikalt ja ei pannud tähele, et 4 pilli on placebopillid. Pille hakkasin võtma pühapaeval, esimesed 3 tabletti võtsin õiged tabletid, 2 viimast paeva võtsin kogemata placebo tabletid. Kas peaksin nüüd kaks õiget tabletti korraga tagantjärele võtma? Ja teisipäeval ehk tsükli 3.ndal paeval olin ka vahekorras ilma kaitsevahendita, kuna alustasin pillide võtmist tsükli esimesel päeval, ei pidanud kondoomi vajalikuks. Kas peaksin ka SOSpilli võtma?
Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 20-aastane.
T. Yasminelle tarvitamise skeem on 21+7 ehk 21 antibeebipilli järjest ja siis 7 pillivaba päeva.
Suure tõenäosusega on need erinevad pillid, n T. Mirelle, mille skeem on 24+4 ja 4 toimeta tabletti: www.raviminfo.ee
Mirelle pakendis on 3 blistrit. Iga blister sisaldab 24 aktiivset hormoontabletti ja 4 mitteaktiivset
hormoonisisalduseta tabletti (viimases reas).
Neid tuleb tarvitada järjest kokku 28+28 jne.
Yasminellelt üleminek Mirellele on ikka tavaskeemi jälgimisega: lõpetada Yasminelle leht, siis 7-päevane paus ja siis tuleb alustada Mirelle 24 ja kohe 4 tabletti järjest. Arukas on kõik 4 platseeebotabletti võtta järjest ja ilma vaheta jätkata hormoontablette. Nüüd peate tarvitama iga päev ja pidevalt, ilma vahedata, antibeebipille koos platseebotabletttidega.
G.Litter, naistearst.ee, Priralt-Maarjamäelt