Tsüklihäire, polüüp ja Mirelle 26.06.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin 13. juunil oma arsti juures, sest viimase kahe kuu jooksul olen vahekorra ajal pidevalt hakanud veritsema. Arst avastas läbivaatuse tulemusel polüübi, mille ta ka koheselt nö "kinni keeras" ja ultraheliuuringut tehes ütles, et teil on just praegu ovulatsioon ning munarakk hakkab eemalduma. 15. juunil hakkas mul ootamatult verejooks, päevad oleks pidanud algama alles 23. juunil. 15. juunil hakkas aga verejooks, mis oli päevadele sarnane ja kestis 8 päeva. Vahepeal selgus, et aasta tagasi tehtud PAP testi tüvi 16 ei ole taandunud ja on lisandunud ka tüvi 18, vähiproovid olid siiski negatiivsed. Kuna olin plaaninud hakata võtma Mirelle tablette, siis alustasin nendega 15. juunil, kui päevad ootamatult algasid. Võtsin neid 8 päeva ja lõpetasin, sest mul hakkasid kummalised peavalud ja keha tundus endale väga võõrana. Kui lõpetasin pillide võtmise 23. juunil, siis 24. juunist saadik immitseb heledat halvalõhnalist verd. Mis minuga toimub? lähen järgmisel nädalal uuesti arstile.
Tänan vastuse eest.
M.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kuna Teil on ebakorrapärased veritsused ja veritsused vahekorra järgselt ning diagnoositud on HPV kõrge riski viirus ( HPV 16 ja HPV 18), siis on vajalik teha analüüsid emakakaelast põletikutekitajatele ja kolposkoopia ( s.o. emakakaela suurendusega uuring, mille käigus võetakse vajadusel biopsia e. koeproov). Kolposkoopia on vajalik vaatamata sellele, et PAP analüüsis rakumuutusi pole leitud. Kas 15.06. alanud veritsus oli seotud ovulatsiooniga või mitte, selgitavadki täiendavad analüüsid ja uuringud.
Pillide võtmise katkestamisel tekib alati veritsus, s.t. 24.06.-st tekkinud veritsus võib olla seotud pillidega. Vajate kindlasti täiendavaid uuringuid, sest halvalõhnaline vereeritus on põletikulise protsessi tunnus.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg