Tabletiabort 15.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin 8 kuud tagasi lapse, kuid ootamatult avastasin, et olen taas rase. Langetasime abikaasaga raske otsuse see rasedus katkestada, arsti juures valisin medikamentoosse aborti.
Täna hommikul sain tupe kaudu aborditabletid ning umbes 1h pärast algas ka mõõdukas veritsus klompidega, kuid valusid ja muid kaebusi ei ole. Rasedust oli 6+2.
Eelnevalt lugesin internetis teiste naiste kogemusi tabletiabordiga ja valud olevat väga tugevad, peaaegu nagu sünnitamisel.
Veritsuse alguses tulid tupest välja ka tabletid, kas see on normaalne? Kas abort toimus?
Olin valmistunud kõige hullemaks...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tundub, et teile polnud selgitatud , milline näeb välja medikamentoosne abort ja seetõttu tekkis ka selline paanika. Medikamentoosset aborti tehakse haiglas arsti järelvalve all, aga kirja lugedes jääb küll arusaamatuks, kuidas see toimus.
Medikamentoosse raseduse katkestamise korral tekib rohke vereeritus (suurem kui menstruatsiooni ajal), mis on kõige tugevam 3-6 tundi peale Misoprostoli tablettide manustamist. Valud on seotud emaka kokkutõmmetega ja on väga erineva tugevusega (ka sünnitusvalu pole ju ühesugune). Peale mitmetunnilist veritsust kontrollitakse ultraheli uuringul, kas abort on toimunud. Abordi järgne veritsus kestab kokku keskmiselt 2 nädalat, peale seda tuleb pöörduda naistearsti juurde kontrollile.
dr. Katrin Seemen