Menstrutsiooni häired 13.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline küsimus, et juba noorest peast on mul olnud menstruatsiooni tsükli häired. Kui aga kasutasin Evra plaastrit ja tuperõngast, oli tsükkel korras.
Hiljuti lõpetasin rasestumisvastaste toodete kasutamise, kuna plaanis lapsi saada. Esimesed paar kuud käis menstruatsioon korrapäraselt, aga siis jäi 2 kuud vahele. Mõtlesin, et juba rase, aga ei olnud. Siis oli jälle menstruatsioon ühe tsükkli ja peale seda jäi neli kuud vahele.
Käisin naistearsti juures ja ta tegi kõik proovid ära ning ütles, et mingi hormooni tase pidi olema liiga kõrge. Kirjutas mulle välja Diane tabletid ja ütles, et hakkaksin neid võtma siis, kui menstruatsioon hakkab. 21. Veebruaril pidid päevad hakkama, aga pole siiani hakanud.
Kas neid tablette võib ka siis hakata võtma, kui menstruatsioon pole alanud?
Peale vahekorda on ka viimasel ajal natuke verd tulnud. Millest see tuleneb?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui raviks määrati Diane Arvatavasti oli Teil meessuguhormooni e.testosterooni tase kõrge,.Kuna tänaseks ei ole menstruatsioon alanud,siis tehke enne rasedustest.Kui see on negatiivne,siis võite alustada Dianega.Edu soovides,Maie Väli