Rasestumise võimalikkus 18.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on küsimus seoses rasestumisega. Kas naisel on võimalik rasedaks jääda vannis või duši all käies, kui enne teda on vannis või duši all käinud meesterahvas ja vanni või dušikabiini on sattunud spermatosoidid.
Kui pikk on spermatosoidide eluiga vees ja õhu käes?
Küsin seda küsimust seoses tütrega, kellel on probleeme ülemääraste hirmudega. Naistearst oli talle öelnud, et teoreetiline võimalus rasestumiseks on sellisel juhul olemas. Tütar on nüüd selle pärast nii hirmul, et ei julgegi peale venna vanniskäiku enam vanni ega duši alla minna.
Palun, kas saaksite öelda, kas tema hirmudel on reaalset alust
Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
rasestumine vannis või duši all pole võimalik, kui ei toimu suguühet . Teie tütre hirmudel pole küll mingit alust. Rasestumine peale mehe vannis või duši all käimist pole kuidagi võimalk. Selleks, et saaks toimuda rasestumine, peab sperma sattuma tuppe. Isegi kui sperma on sattunud vannivette, pole rasestumine võimalik, spermatosoidi eluiga vees on mõni minut. Loodan südamest, et Teie tütar saab alusetutest hirmudest üle!
Parimat soovides,
dr.K.Seemen