Põie ärritus 18.07.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 24. a. ja mul on tihti probleeme kusitis ebamugavustundega. Nagu oleks kogu aeg urineerimisvajadus ja kui lähen tuleb ainult natukene. Või siis tuleb palju (kuigi ei joo üldse nii palju päevas). Lõpus tilgub pikalt. Nüüd hakkas see ebamugavustunne jälle, paar nädalat tagasi. Alakõhus on ka nagu nac raske. Kuid mul oleks selline küsimus, et ka seksuaalne erutus võib ka kusitis ebamugavustunnet tekitada. Just mehega koos olles või siis talle mõeldes tekib seline tunne. Põiepõletikke nagu pole olnud ka. Paar aastat tagasi oli selline juhus, kus kondoomiga vahekorras olemisest tekkis väga vastik tunne kusitis. Valu ega midagi polnud, uriinianalüüsid näitasid õrna põletikku, kuid see tunne oli ausalt rõve, mis tundsin. Nüüd kasutan jälle kondoomi (jätsin beebipillid maha). Günekoloogi juures tehti uroaplasma analüüs, mis näitas, et see olemas, aga rohtu vist nagu ei pidanud võtma. Kas see ebamugavustunne võib ka sellest põhjustatud olla ja kas see on välja ravitav? Terv

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus: ..."ka seksuaalne erutus võib ka kusitis ebamugavustunnet tekitada. Just mehega koos olles või siis talle mõeldes tekib seline tunne."
Sarnaste kaebuste puhul tuleks välistada sugulisel teel levivad põletikud ja tupepõletikud. Eraldi võib võtta analüüse ka kusitist, kuid see on väga ebamugav. Seetõttu reeglina piirdutakse analüüsidega emaka kaela kanalist.
Välistatud peavad olema tupepõletikud. Sagedamini ägeneb tupeseen sõltuvalt elustiilist.
Soovitused:
-kasutage enne ja peale vahekorda intiimpesuvahtu Multi-Gyn FemiWash, peske võimalikult jaheda veega
-enne ja peale vahekorda määrige Klotrimasool kreemi koos partneriga
-ostke apteegi käsimüügist põieteed
Tegemist võib olla ka honeymoon disaeas`ga ehk mesinädalate põiepõletikuga.
Kaebuste puhul tuleks esmalt broneerida aeg perearstile, kes saab kontrollida vere- ja uriinianalüüsi. Koos vastustega broneerige aeg naistearstile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt