Rohke vereeritus 11.06.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Duphastoni kuur lõppes 15. märtsil. Pärast Teie vastuvõttu 19.aprillil olid
mul 30. aprillist 10 päeva kestnud mens, mis eriti vererohkeks
muutus 6.-8. päeval, ja 28. maist 5-päevane mens, kus teine päev
oli väga vererohke ja pöördusin erakorralise meditsiini osakonda Tartus, kust sain
retsepti Dezaminooksütotsiini ja Cyklocaproni tablettidele. Pärast seda vereeritus vähenes. Ultraheli näitas 3 cm
tsüsti munasarjas. Vere hemoglobiinisisaldus oli 4 juunil langenud 116-lt 103-le. 10.juunil algas vereeritus uuesti. Mida teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loodetavasti tarvitasite T.Duphastoni õigesti, m tsükli 15.-24. päevani 1 tbl. päevas 10 päeva järjest. Kui te ei suitseta, siis hemoglobiini väärtus 103 näitab vähest kehvveresust verejooksu tüsistusena. Tuleb selgitada põhjus ja ravida põhjust. See on selge, et tegemist on üleminekuea tsüklihäirega. Täpsustada saaks günekoloogilise ultraheliuuringuga emaka limaskesta paksuse ja kahtluse hüperplaasiale.
Soovitused: jätkake ravi T.Duphastoniga, suure tõenäosusega tuleks tõsta ravimi annust. Kehvveresuse raviks ostke apteegist T. Retaferi, mida tarvitage õpetuse järgi, 1 kapsel ööpäevas. Sööge rauarikkaid toiduaineid, n. punast liha, maksa, verivorsti jm. Menstruatsiooni ajal võib tarvitada Cyclocaproni.
Soovitan tulla korduvale vastuvõtule. Puhkan 23.06.-20.07. Aja saab broneerida juulisse. Saatke minu töömeilile oma isikukood.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt