PAP test eemaldatud emaka korral 12.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul on eemaldatud emakas 7 aastat tagasi. Enne op.-i näitas doktor mulle joonisel, et ka emakakael eemaldatakse - jäi ainult tupekönt. Kogu see op.toimus müoomi pärast. Hiljem ühtegi probleemi pole olnud.
Nüüd siis sain kutse PAP-testile. Kuidas pean reageerima?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. PAP test on eelkõige mõeldud analüüsina emakaelast Kui on emakas koos kaelaga eemaldatud, siis PAP testi soovitatakse võtta ka tupekõndist. Sel juhul märgitakse analüüsile.et tegemist tupeköndiga. Selles piirkonnas on arm ja harvadel juhtudel võivad muutused tekkida ka seal. Dr Kadastik