Vereeritus-2 10.12.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Esitasin hiljuti küsimuse SOS-pillide ja vereerituse kohta. Sain vahepeal aja arsti vastuvõtule ja mulle kirjutati tabletid Demoxytocinum, 3tbl päevas. Võtsin neid 4 päeva, 2 päeva jagu tablette jäi veel alles.. Lõpetasin võtmise, kuna tundub, et need tegid asja hoopis hullemaks, verd tuleb kordades rohkem. Jube uimane ja nõrk olemine on. Kas need tabletid peaksidki niimoodi mõjuma, ja kui kaua on normaalne, et selline m-tsükli häire kestab. Murelikuks teeb just see, et kui enne oli vereeritus vähene, siis nüüd nagu mensese esimestel päevadel.

Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Need tabletid on desaminooxytocin ja need on emaka kokkutõmmet soodustavad rohud, millega võib vereeritus olla esialgu pisut suurem . Suure tõenäosusega on teil tekkinud uus menses. Üks võimalus on alustada nüüd pillide võtmisega ühe tsükli jooksul. ,mis reguleeriks teie menstruaaltsüklit. Dr Kadastik